Co to jest melange? Poznaj jeden z hitów koloryzacji

Agnieszka Obstawska
Agnieszka Obstawska
Stylisyta fryzur

Nie chcesz ombre, a zwykłe pasemka trochę Ci się już znudziły? Wypróbuj melange. To wciąż mało popularny, ale bardzo efektowny sposób koloryzacji włosów. Z pozoru przypomina wykonanie pasemek, ale nieco bliżej mu do refleksów. Sprawdź, na czym dokładnie polega ta metoda i wypróbuj ją, jeśli masz ochotę na zmianę.

 

Co to jest melange


Melange – co to właściwie jest?

Melange to specyficzny sposób koloryzacji włosów. Nie można go mylić ze zwykłymi pasemkami czy refleksami. Na czym polega różnica? Fryzjer nakłada specjalną farbę na koronie głowy, co powoduje efekt rozjaśnienia i całkowicie odmienia stylizację. Możliwe jest zastosowanie różnych kolorów farby (jak wskazuje nazwa – melange to po francusku mieszanie), dzięki czemu odcienie się przenikają, a fryzura wygląda bardzo naturalnie.

 

Specyfiką koloryzacji melange jest to, że farbuje się bardzo cienkie fragmenty włosów. Dzięki temu pasma się nie odznaczają i trudno dostrzec, które z nich zostały muśnięte farbą.


Zabieg jest czasochłonny i należy go wykonać z dużą precyzją, dlatego jeśli chcesz wykonać melange, to przygotuj się na dłuższą wizytę w salonie.


Nie tylko koloryzacja

Efekt melange jest znakomity, ale trzeba go dodatkowo podkreślić. Dlatego profesjonalny fryzjer musi połączyć koloryzację z odpowiednim strzyżeniem i modelowaniem. Melange pięknie prezentuje się szczególnie na długich, lekko falujących włosach, ale jeśli wolisz proste pasma, to także nie musisz rezygnować z tej formy koloryzacji.


Wbrew powszechnej opinii melange nie jest bardzo kosztownym zabiegiem. Stawka zależy od długości włosów i renomy salonu, jednak około 100-130 złotych za osiągnięcie pięknego, niecodziennego efektu, nie jest zbyt wygórowaną ceną.

Jak wybrać profesjonalny salon?

 

Konsultacja z właścicielem Kliniki

Dowiedz się o najlepszych możliwościach rozwiązania swojego problemu z łysieniem. Specjalne, indywidualne konsultacje prowadzi właściciel kliniki – Ryszard Gzela.

Umów się na rozmowę (połączoną z diagnozą stanu uwłosienia) w jednej z naszych siedzib, w Warszawie lub Bielsku-Białej.

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ
ZADZWOŃ POD NUMER
33 811 24 69
To może Cię zainteresować