Najważniejsze, aby pacjent przed wizytą wykonał komplet zleconych przeze mnie badań laboratoryjnych. To dzięki nim już podczas pierwszego spotkania mogę postawić trafną diagnozę i zaplanować przebieg kuracji. Poza badaniami laboratoryjnymi, pacjentów zmagających się na nadmiernym łojotokiem proszę o powstrzymanie się od mycia włosów przez jeden lub dwa dni przed wizytą.
Przy stawianiu diagnozy bardzo ważne są wyniki badań laboratoryjnych, które pozwalają zidentyfikować przyczyny niektórych schorzeń włosa i skóry głowy. Przed wizytą konieczne jest zatem przeprowadzenie morfologii krwi i oznaczenie poziomu:
Badania te mogą zostać wykonane w każdym laboratorium analitycznym.
Pacjenci przychodzą do mnie, by rozpoznać problemy z włosami i skóry głowy oraz dobrać skuteczną kurację. Stawiam diagnozę w oparciu o trzy elementy:
Podstawą jest rozmowa z Pacjentem, który opisze objawy oraz możliwe ich przyczyny. Pozwala to na rozpoznanie symptomów i ich źródeł.
Drugim elementem jest dokładna analiza wyników badań laboratoryjnych. Dzięki niej mogę wykluczyć schorzenia takie jak cukrzyca, choroby tarczycy, choroby ginekologiczne i wiele innych przypadłości, które mogą przyczyniać się do wypadania włosów.
Na ostatnim etapie diagnozy badam włosy i skórę głowy z wykorzystaniem specjalnej kamery oraz proponuję najbardziej skuteczną formę leczenia.
Do badania włosów i skóry głowy wykorzystuję specjalną kamerę. Dzięki oprogramowaniu, umożliwiającemu oglądanie tkanek w dwustukrotnym zbliżeniu, mogę niezwykle precyzyjnie obserwować zmiany, które zaszły na skórze głowy i we włosach.
Kiedy jest to konieczne, zlecam Pacjentowi wykonanie dalszej diagnostyki, np. analizy pierwiastkowej włosa bądź innych specjalistycznych badań lekarskich.
Dysponujemy szerokim spektrum kuracji trychologicznych, opartych na preparatach najwyższej jakości. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości związanych ze stanem zdrowia pacjenta, zalecam też kontynuowanie leczenia u specjalistów: endokrynologów, ginekologów czy dermatologów.
Zalecane przeze mnie kuracje trychologiczne powinny być stosowane przez minimum trzy miesiące, choć zdarza się, że pierwsze efekty są widoczne już po upływie kilku tygodni. W przypadku osiągnięcia pożądanych rezultatów, stopniowo zmniejszamy częstotliwość stosowania preparatów. Gdy planowany efekt nie został w pełni osiągnięty - kontynuujemy kurację.
W zależności od potrzeb oraz efektywności stosowanej kuracji, pacjenci wracają do mnie co miesiąc, kwartał czy nawet pół roku. Kiedy dobrana kuracja działa prawidłowo, wówczas, prowadzę kontrolne konsultacje telefonicznie, a niezbędne produkty wysyłam pocztą. Wszystko po to, by zaoszczędzić czas pacjentów z odleglejszych zakątków Polski.
Preparaty trychologiczne to dermokosmetyki, czyli produkty lecznicze. Od standardowych kosmetyków różnią się przede wszystkim składem - zawierają silnie skoncentrowane wyciągi z ziół oraz specjalistyczne substancje chemiczne. W przypadku kosmetyków wzmacniających włosy i przyspieszających ich wzrost jest to na przykład etyl nikotynowy, który pobudza uśpione mieszki włosowe do wzrostu.
Ponadto, stosowane przeze mnie kuracje są hypoalergiczne i całkowicie bezpieczne. W przypadku stosowania preparatów ze wspominanym etylem nikotynowym często zdarza się, że po zastosowaniu produktu przez 10-15 minut utrzymuje się zaczerwienienie i swędzenie skóry głowy, które po wspomnianym czasie samoistnie ustępują.
Tak. Odpowiednio dobrana suplementacja może pomóc, choć często daje ona niezadowalające efekty. Zawsze przypominam pacjentom, by stosować je z rozwagą oraz zachowywać odpowiednio długie przerwy pomiędzy ich zażywaniem. Badania wskazują, że częste stosowanie suplementacji może prowadzić do znacznego zwiększenia stężenia określonej substancji we krwi. Często obserwuję znacznie podwyższony poziom np. żelaza u pacjentów, którzy samodzielnie stosowali suplementację. Może to być niebezpieczne dla organizmu, dlatego w trakcie zażywania suplementów warto kontrolować ich poziom.
Dieta jest czynnikiem mającym wpływ na kondycję całego organizmu. Może być stosowana jako wsparcie leczenia skóry głowy i włosów. Aby poprawić ich stan, należy spożywać produkty zawierające witaminy A, C, B, B12 oraz cynk. Znajdziemy je w produktach zielonych, jajkach, serach i nabiale oraz w kaszach. Należy też ograniczać zawartość tłuszczów w spożywanych produktach, gdyż podnoszą one poziom testosteronu, który jest częstą przyczyną wypadania włosów.
Każda osoba, która ma problemy z:
Na konsultację przychodzą również Pacjenci, u których stwierdzono łysienie plackowate. W tym przypadku preparaty oraz zabiegi trychologiczne mogą wprawdzie wzmocnić pozostałe włosy i spowolnić proces ich wypadania, ale niestety jest to choroba, na którą nie znaleziono jeszcze leku, a zatem nie jesteśmy w stanie jej powstrzymać.
Nie ma żadnych przeciwwskazań do przeprowadzenia badania trychologicznego. Stosowane przeze mnie metody są w pełni bezinwazyjne a preparaty - hypoalergiczne i bezpieczne.
Badanie trychologiczne jest w pełni bezpieczne dla dziecka. Jednak z uwagi na różnorodne podłoża problemów z włosami u dzieci, zalecam konsultacje u innych specjalistów.
W przypadku kobiet w ciąży nie ma żadnych przeciwwskazań, zarówno pod względem badań jak i stosowania kuracji trychologicznych.
Problemy skóry głowy i włosów u osób starszych powodowane są w znacznym stopniu wiekiem, jednakże kuracje trychologiczne z powodzeniem wzmacniają włosy i opóźniają procesy ich wypadania, mimo iż nie są w stanie całkowicie im zapobiec.
Z kolei w przypadku osób chorych, np. na nowotwory , dzięki odpowiedniej kuracji j po utracie włosów, możemy wzmocnić i przyspieszyć wzrost nowych kosmyków. Odrastające włosy będą zdrowsze i mocniejsze.
Znaczna część Pacjentów trafia do mnie już po spotkaniu z dermatologiem. Dziwią się wtedy, że proszę ich o wykonanie badań laboratoryjnych i oglądam ich włosy oraz skórę głowy przez kamerę. Okazuje się, że większość konsultacji dermatologicznych odbywa się za biurkiem, a pacjent traktowany jest szablonowo, bez wnikliwej analizy jego przypadku.
Warto jednak podkreślić, że współpraca trychologa z dermatologiem jest nieodzowna, zwłaszcza w przypadku chorób skóry, które wymagają leczenia antybiotykami. Dziedziny te uzupełniają się i tylko wspólnie są w stanie odpowiedzieć na wszystkie potrzeby pacjentów.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej lub umówić się na konsultację, skontaktuj się z nami: 33 811 24 69.
Podczas rozmowy telefonicznej dowiedzą się Państwo jak przygotować się do konsultacji, wspólnie ustalimy dogodny termin, a także prześlemy Państwu bezpłatny katalog.