Zabiegi i badania trychologiczne

Badania laboratoryjne

 

Podstawą do postawienia trafnej diagnozy przez trychologa jest analiza wyników następujących badań:

  • Morfologia i żelazo - niski poziom żelaza i parametrów występujących  w morfologii wskazuje między innymi na anemię, która prowadzi do osłabienia organizmu i problemów z włosami.

  • Testosteron/dihydrotestosteron - to hormon męski, występujący również  u kobiet. Jego podwyższony poziom wskazuje na łysienie androgenowe uwarunkowane genetycznie.

  • FT3 - Jeden z hormonów tarczycy. Niedobór hormonów tarczycy powoduje powolne i stopniowe wypadanie włosów.

  • Kortyzol, nazywany też hormonem stresu, zwiększa przemianę testosteronu w DHT. Jego nadmiar prowadzi do wypadania włosów.

  • Prolaktyna to hormon przysadki, którego nadmiar powoduje osłabienie włosa  i z czasem jego wypadanie.

  • Cukier - wieloletnia cukrzyca, szczególnie ta niewyrównana, może być przyczyną łysienia. Wpływa niekorzystnie na metabolizm włosa.

Badanie trichogramem

 

Trichogram

 

 

 

 

 

 

 

 

Badanie z użyciem trichogramu, czyli kamery, umożliwia trychologowi oberwowanie skóry głowy. Dzieje się to w ponaddwustukrotnym zbliżeniu. Pozwala ocenić stan skóry głowy oraz włosów Pacjenta. Dzięki wysokiej dokładności można zaobserwować i zdiagnozować nawet najmniejesze zmiany skórne.

Umów się na konsultację trychologiczną

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej lub umówić się na konsultację skontaktuj się z nami: 33 811 24 69.
Podczas rozmowy telefonicznej dowiedzą się Państwo jak przygotować się do konsultacji, wspólnie ustalimy dogodny termin, a także prześlemy Państwu bezpłatny katalog.

 

 

Zamów bezpłatny katalog Kliniki Handsome Men
Zostaw swój e-mail lub telefon. Skontaktujemy się z Tobą, aby sfinalizować wysyłkę katalogu. Katalog wysyłamy w dyskretnej, nieoznakowanej kopercie.
Lub przejdź do pełnego formularza zamówienia dostępnego pod tym linkiem