Podstawą do postawienia trafnej diagnozy przez trychologa jest analiza wyników następujących badań:
Morfologia i żelazo - niski poziom żelaza i parametrów występujących w morfologii wskazuje między innymi na anemię, która prowadzi do osłabienia organizmu i problemów z włosami.
Testosteron/dihydrotestosteron - to hormon męski, występujący również u kobiet. Jego podwyższony poziom wskazuje na łysienie androgenowe uwarunkowane genetycznie.
FT3 - Jeden z hormonów tarczycy. Niedobór hormonów tarczycy powoduje powolne i stopniowe wypadanie włosów.
Kortyzol, nazywany też hormonem stresu, zwiększa przemianę testosteronu w DHT. Jego nadmiar prowadzi do wypadania włosów.
Prolaktyna to hormon przysadki, którego nadmiar powoduje osłabienie włosa i z czasem jego wypadanie.
Cukier - wieloletnia cukrzyca, szczególnie ta niewyrównana, może być przyczyną łysienia. Wpływa niekorzystnie na metabolizm włosa.
Badanie z użyciem trichogramu, czyli kamery, umożliwia trychologowi oberwowanie skóry głowy. Dzieje się to w ponaddwustukrotnym zbliżeniu. Pozwala ocenić stan skóry głowy oraz włosów Pacjenta. Dzięki wysokiej dokładności można zaobserwować i zdiagnozować nawet najmniejesze zmiany skórne.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej lub umówić się na konsultację skontaktuj się z nami: 33 811 24 69.
Podczas rozmowy telefonicznej dowiedzą się Państwo jak przygotować się do konsultacji, wspólnie ustalimy dogodny termin, a także prześlemy Państwu bezpłatny katalog.