Agnieszka ObstawskaStylisyta fryzur
Jak dobrać idealną fryzurę?
Fryzury rzadko są uniwersalne. Bywa tak, że nawet bardzo efektowne cięcie wygląda źle w połączeniu z konkretnym kształtem twarzy. Dlatego zanim udasz się do fryzjera z zamysłem fryzury, dokładnie sprawdź, czy takie strzyżenie jest dla Ciebie odpowiednie. W dzisiejszym artykule podpowiem Ci, jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy.
5 kształtów twarzy – który jest Twój?
Wyróżniamy 5 typowych kształtów twarzy: owalny, trójkątny, kwadratowy, prostokątny i okrągły. Jeśli nie wiesz, jaki typ posiadasz, wykonaj prosty test.
Najpierw zmierz szerokość twarzy przy pomocy linijki, którą przyłóż do kości policzkowych. Następnie zmierz szerokość linii szczęki między najszerszymi punktami. W kolejnym kroku zmierz czoło w jego najszerszym punkcie. Na końcu zmierz jeszcze wysokość twarzy od krawędzi włosów do linii podbródka.
Jeśli miara długości wynosi około 1,5 miary szerokości – masz twarz owalną
Jeśli długość i szerokość twarzy są takie same – masz twarz okrągłą
Jeśli twarz jest dłuższa niż szersza – masz twarz podłużną lub prostokątną.
Twarz trójkątna jest natomiast na tyle charakterystyczna, że z pewnością jesteś w stanie ją rozpoznać.
Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy? Pora na konkrety
Gdy wiesz już, jaki jest kształt Twojej twarzy, możesz zacząć myśleć nad dobraniem nowej fryzury. Kieruj się moimi wskazówkami.
1. Twarz owalna
Jesteś szczęściarą, bo pasują Ci praktycznie wszystkie popularne fryzury. Uważaj tylko na rozpuszczone włosy z wyraźnym przedziałkiem pośrodku głowy. Taka fryzura będzie niepotrzebnie wydłużać Twoją twarz.
2. Twarz trójkątna
Musisz złagodzić rysy twarzy, dlatego sięgaj po fryzury typu bob i włosy długie lub półdługie z przedziałkiem z boku głowy. Dobrze będziesz wyglądać w delikatnych falach zrobionych na samych końcach. Odważ się też na skrócenie grzywki lub zaczesuj ją na bok. Koniecznie uważaj na fryzury mocno ściągające włosy do tyłu, takie jak koński ogon. Wszelkie wysokie upięcia będą też niepotrzebnie wydłużać Twoją brodę. Unikaj także „chłopięcych” fryzur.
3. Twarz kwadratowa
Twoim celem powinno być ukrycie masywnych kości policzkowych i szerokiej żuchwy. Zdecyduj się na długie włosy, ale mocno wycieniowane. Możesz je też lekko pofalować na końcach. Bardzo dobrze będziesz wyglądać z przedziałkiem na boku i we włosach ciętych warstwowo. Koniecznie unikaj fryzur krótkich – włosy nie powinny kończyć się przed linią żuchwy. Źle będziesz też wyglądać w gładkich pasmach, ciężkiej grzywce i w lokach.
4. Twarz prostokątna
Loki, fale, warstwowe cięcia i wszelkie fryzury zwiększające objętość włosów są stworzone dla Ciebie! Masz spore pole do popisu, bo Twoja twarz jest dość szczupła i warto to podkreślić. Musisz tylko uważać, aby nie odsłaniać całego czoła. Zrezygnuj też z długich, idealnie prostych pasm.
5. Twarz okrągła
Wybierz fryzurę, która optycznie wyszczupli Twoją twarz. Idealne będą mocne strzępienia, delikatne fale na końcach, ostre cięcia powyżej wysokości żuchwy oraz efektowne upięcia na samym szczycie głowy. Koniecznie unikaj natomiast prostej grzywki.
Oprócz dostosowania kształtu fryzury do proporcji twarzy, ważne jest także dobranie koloru włosów do odcienia Twojej skóry. Przeczytaj artykuł, który poświęciłem tej tematyce.
Dobry fryzjer zna te podstawowe zasady, dlatego polecam Ci zaufać jego doświadczeniu. Nie upieraj się przy fryzurze, która nie będzie dobrze wyglądać w korespondencji z kształtem Twojej twarzy.
.kb-row-layout-id_1cfe3d-96 > .kt-row-column-wrap{align-content:start;}:where(.kb-row-layout-id_1cfe3d-96 > .kt-row-column-wrap) > .wp-block-kadence-column{justify-content:start;}.kb-row-layout-id_1cfe3d-96 > .kt-row-column-wrap{column-gap:var(–global-kb-gap-md, 2rem);row-gap:var(–global-kb-gap-md, 2rem);max-width:var( –global-content-width, 1290px );padding-left:var(–global-content-edge-padding);padding-right:var(–global-content-edge-padding);padding-top:var(–global-kb-spacing-sm, 1.5rem);padding-right:0px;padding-bottom:var(–global-kb-spacing-sm, 1.5rem);padding-left:0px;grid-template-columns:minmax(0, 1fr);}.kb-row-layout-id_1cfe3d-96 > .kt-row-layout-overlay{opacity:0.30;}@media all and (max-width: 1024px){.kb-row-layout-id_1cfe3d-96 > .kt-row-column-wrap{grid-template-columns:minmax(0, 1fr);}}@media all and (max-width: 767px){.kb-row-layout-id_1cfe3d-96 > .kt-row-column-wrap{grid-template-columns:minmax(0, 1fr);}}
.kadence-column_9e5b1c-7f > .kt-inside-inner-col{padding-top:15px;padding-right:25px;padding-bottom:25px;padding-left:25px;}.kadence-column_9e5b1c-7f > .kt-inside-inner-col,.kadence-column_9e5b1c-7f > .kt-inside-inner-col:before{border-top-left-radius:0px;border-top-right-radius:0px;border-bottom-right-radius:0px;border-bottom-left-radius:0px;}.kadence-column_9e5b1c-7f > .kt-inside-inner-col{column-gap:var(–global-kb-gap-sm, 1rem);}.kadence-column_9e5b1c-7f > .kt-inside-inner-col{flex-direction:column;}.kadence-column_9e5b1c-7f > .kt-inside-inner-col > .aligncenter{width:100%;}.kadence-column_9e5b1c-7f > .kt-inside-inner-col{background-color:var(–global-palette2, #2B6CB0);}.kadence-column_9e5b1c-7f > .kt-inside-inner-col:before{opacity:0.3;}.kadence-column_9e5b1c-7f{position:relative;}@media all and (max-width: 1024px){.kadence-column_9e5b1c-7f > .kt-inside-inner-col{flex-direction:column;}}@media all and (max-width: 767px){.kadence-column_9e5b1c-7f > .kt-inside-inner-col{flex-direction:column;}}
.wp-block-kadence-advancedheading.kt-adv-heading_4f800e-94, .wp-block-kadence-advancedheading.kt-adv-heading_4f800e-94[data-kb-block=”kb-adv-heading_4f800e-94″]{text-align:center;font-weight:400;font-style:normal;}.wp-block-kadence-advancedheading.kt-adv-heading_4f800e-94 mark, .wp-block-kadence-advancedheading.kt-adv-heading_4f800e-94[data-kb-block=”kb-adv-heading_4f800e-94″] mark{font-style:normal;color:#f76a0c;padding-top:0px;padding-right:0px;padding-bottom:0px;padding-left:0px;}
Konsultacja z właścicielem Kliniki
.wp-block-kadence-advancedheading.kt-adv-heading_c6d31e-ee, .wp-block-kadence-advancedheading.kt-adv-heading_c6d31e-ee[data-kb-block=”kb-adv-heading_c6d31e-ee”]{text-align:center;font-style:normal;}.wp-block-kadence-advancedheading.kt-adv-heading_c6d31e-ee mark, .wp-block-kadence-advancedheading.kt-adv-heading_c6d31e-ee[data-kb-block=”kb-adv-heading_c6d31e-ee”] mark{font-style:normal;color:#f76a0c;padding-top:0px;padding-right:0px;padding-bottom:0px;padding-left:0px;}
Dowiedz się o najlepszych możliwościach rozwiązania swojego problemu z łysieniem. Specjalne, indywidualne konsultacje prowadzi właściciel kliniki – Ryszard Gzela.Umów się na rozmowę (połączoną z diagnozą stanu uwłosienia) w jednej z naszych siedzib, w Warszawie lub Bielsku-Białej.
.wp-block-kadence-advancedheading.kt-adv-heading_9f5ba2-ac, .wp-block-kadence-advancedheading.kt-adv-heading_9f5ba2-ac[data-kb-block=”kb-adv-heading_9f5ba2-ac”]{text-align:center;font-style:normal;}.wp-block-kadence-advancedheading.kt-adv-heading_9f5ba2-ac mark, .wp-block-kadence-advancedheading.kt-adv-heading_9f5ba2-ac[data-kb-block=”kb-adv-heading_9f5ba2-ac”] mark{font-style:normal;color:#f76a0c;padding-top:0px;padding-right:0px;padding-bottom:0px;padding-left:0px;}
UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ
.wp-block-kadence-advancedbtn.kb-btns_0b5644-5c{gap:var(–global-kb-gap-xs, 0.5rem );justify-content:center;align-items:center;}.kt-btns_0b5644-5c .kt-button{font-weight:normal;font-style:normal;}
.wp-block-kadence-advancedbtn .kb-btn_e961b4-26.kb-button, ul.menu .wp-block-kadence-advancedbtn .kb-btn_e961b4-26.kb-button{width:300px;}.wp-block-kadence-advancedbtn .kb-btn_e961b4-26.kb-button{color:var(–global-palette2, #2B6CB0);background:var(–global-palette9, #ffffff);font-size:14px;font-weight:bold;text-transform:uppercase;}.wp-block-kadence-advancedbtn .kb-btn_e961b4-26.kb-button:hover{color:var(–global-palette1, #3182CE);background:var(–global-palette9, #ffffff);}@media all and (max-width: 1024px){.kb-btn_e961b4-26.kb-button .kb-svg-icon-wrap{display:block;}}Zadzwoń pod numer33 811 24 69