Ryszard GzelaWłaściciel Kliniki
Były czasy, że kunsztowne, sztuczne upięcia stanowiły symbol statusu, a pokazanie swoich naturalnych włosów w wyższych sferach uchodziło za wyjątkowo nieeleganckie. Dziś jest odwrotnie – noszenie peruki zwykle jest wstydliwym sekretem i przykrą koniecznością. Nawet jeśli współczesne peruki z naturalnych włosów wyglądają lepiej, niż to, co jeszcze dwie dekady temu było w sklepach, nadal daleko im do wyglądu prawdziwych, bujnych włosów.
Peruki i treski
Jeśli zdecydowałeś się na noszenie peruki lub treski, koniecznie przeczytaj na które rodzaje warto zwrócić uwagę, a których lepiej unikać. W zależności od tego, jakim budżetem dysponujesz, możesz wybrać perukę z włosów naturalnych lub syntetycznych. Te pierwsze układają się lepiej, lecz zwykle są znacznie droższe. Ważną kwestią będzie także producent peruki. Renomowana firma zwykle zapewnia wyższą jakość wykonania, niż zwykły sklep czy stoisko.
Przy wyborze peruki należy również zwrócić uwagę na to, czy ma być przeznaczona dla mężczyzn, kobiet czy dzieci. Decydując się na wersję dla dziecka należy pamiętać, że wraz z jego wzrostem konieczna będzie wymiana na nową. Wybierając się na zakupy warto wziąć pod uwagę cenę, a ta nie powinna być zbyt wysoka. W niedługim czasie bowiem zakup trzeba będzie powtórzyć. Wybierając peruki damskie, krótkie lub długie trzeba pamiętać o możliwości stylizacji włosów. Nie każdą perukę można bowiem dowolnie czesać. Damska niewątpliwie powinna być przystosowana do potrzeb stylizacyjnych jej posiadaczki. Z kolei męska musi wyróżniać się przede wszystkim dobrą jakością włosów, ponieważ w przypadku krótkich fryzur sztuczne włosy mogą odstawać i wyglądać bardzo nienaturalnie. Ponadto, wybierając perukę męską, szczególną uwagę należy zwrócić na linię czoła. Jeśli jej wykonanie będzie mało profesjonalne, fryzura będzie wyglądać śmiesznie. Dobrej jakości męskie, naturalne peruki mogą odsłaniać nawet linię czoła, pozwalając na zaczesywanie włosów do góry.
Jeśli nie potrzebujesz zakrywać peruką całej głowy, możesz rozważyć także wybór treski do włosów. Treski i dopinki do włosów pozwalają uzupełnić przerzedzone fryzury lub okazjonalne przedłużyć krótkie włosy. Zdarza się także, że do wykonania treski wykorzystywane są naturalne włosy. Takie treski i dopinki z włosów naturalnych, dobrze założone nie odróżniają się zbytnio od reszty fryzury.
Niestety, nawet najlepsze peruki i treski, te z naturalnych włosów często wyglądają sztucznie. Ponadto, z jakością peruki wiąże się także jej cena. Tanie, powszechnie dostępne peruki, wykorzystujące sztuczne włosy już na pierwszy rzut oka różnią się od naturalnej fryzury. Te droższe, robione na zamówienie prezentują się znacznie lepiej, ale wprawne oko bez trudu odróżni perukę od prawdziwych włosów. Cena peruki naturalnej jest dodatkowo dość wysoka, choć nie sposób jednoznacznie określić ile kosztuje dobrej jakości peruka. Niezależnie od rodzaju, jej noszenie wiąże się jednak z możliwością pojawienia się problemów…
Jakie problemy może sprawiać peruka?
1. Reakcja alergiczna
Peruka może wywoływać reakcję alergiczną. To oczywiście sprawą indywidualna, ale warto wiedzieć, że odczyn może wystąpić dopiero po pewnym czasie noszenia peruki. Poza tym nie trzeba być alergikiem, by skóra głowy zaczęła silnie reagować na odcięcie od dostępu do powietrza, co niestety jest wadą wielu tańszych peruk niezależnie od ich rodzaju i modelu. Aby sprawdzić, jak Twoja skóra reaguje na perukę, koniecznie przymierz ją i ponoś chwilę przed zakupem. Powinno być to możliwe we wszystkich punktach sprzedaży. Jeśli już po kilku chwilach poczujesz dyskomfort – zrezygnuj z jej zakupu.
2. Trudności w uprawianiu sportów
Podczas bardziej dynamicznych aktywności, takich jak na przykład pływanie czy sporty ekstremalne, peruka może być wyjątkowo niepraktyczna. Może łatwo się przesunąć, a nawet spaść, co na pewno nie będzie dla jej właściciela przyjemnym doświadczeniem. Co gorsza, w niektórych sytuacjach spadająca peruka może być po prostu niebezpieczna, gdy np. zasłoni oczy. Niestety, sztuczne fryzury mają tendencję do tego, by w najmniej spodziewanym momencie zmienić położenie. Łatwo można sobie wyobrazić, jak czuje się osoba, której przydarzyło się to w sytuacji intymnej.
3. Dodatkowe koszty
Cena samej peruki to nie jedyny koszt, na który narażeni są jej użytkownicy. Utrzymanie idealnego stanu wymaga wielu starań. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, ile kosztuje pielęgnacja peruki. Nie należy bowiem myć jej zwykłym szamponem. Niezbędne są specjalistyczne preparaty. Poza tym mycie i stylizacja peruki są bardzo czasochłonne. Co więcej, kolejne mycia i układania sprawiają, że traci ona swój pierwotny kształt. Niestety, nawet peruki wykonywane na indywidualne zamówienie zużywają się i konieczna jest ich częsta wymiana.
4. Stylizacja peruki
Dla większości użytkowników pewnym problemem jest także monotonia uczesania peruki. Trudno jest ją przystrzyc. Środki stylizacyjne stosowane na perukach z naturalnych włosów nie zawsze dają pożądane efekty. Kłopotem może być też zmiana koloru włosów, bo skutki farbowania peruki często trudno przewidzieć.
Zamiast peruki – jaka jest alternatywa?
Do niedawna peruki były jedynym, choć rzeczywiście mocno niedoskonałym sposobem, by ukryć problem zaawansowanego łysienia. Teraz osoby borykające się z tym problemem mogą zlikwidować łysinę, a jednocześnie bez stresu żyć aktywnie i czuć się w pełni komfortowo. A wszystko za sprawą innowacyjnej metody Implant Micro Derme 2 Gen. Jest to technika wykorzystująca tzw. mikroskórę. Dokładne zespolenie ze skórą głowy sprawia, że linia włosów wygląda całkowicie naturalnie. Jak twierdzą ci, którzy skorzystali z tej metody, jeśli nie mówili o zabiegu, nikt nawet nie przypuszczał, że skorzystali z metody IMD2G. Wiele osób twierdzi, że metoda IMD2G to peruka na mikroskórze, tak jednak nie jest.
Czy różni się Implant Micro Derme 2 Gen od peruki?
Niemal nieograniczone metody stylizacji fryzury. Włosy układają się tak, jak naturalne. Nie trzeba się więc ograniczać do jednego uczesania – można je podkręcać, prostować i modelować.
Perfekcyjnie dopracowana kolorystyka włosów uwzględniająca tzw. naturalne odrosty. Naturalnie włosy są zawsze nieco ciemniejsze u nasady, a jaśniejsze na końcówkach. Jeśli kolor jest jednolity, efekt zawsze wygląda sztucznie. Technologia ta pozwala także na uzyskanie modnych efektów koloryzacji – pasemek, kontrastowych odcieni, czy delikatnego ombre.
Metoda IMD2G jest też stuprocentowo bezpieczna nawet dla alergików. Mikroskóra wykonana jest z nieuczulających komponentów i nie wywołuje podrażnień. Ponadto jest to materiał bardzo dobrze przepuszczający powietrze, dzięki czemu skóra głowy nie poci się i nie przetłuszcza.
Ile kosztuje fryzura wykonana metodą IMD2G? Choć koszt jest wyższy, niż cena peruki, na dłuższą metę oznacza to sporą oszczędność. Fryzura wykonana tą techniką jest bowiem wyjątkowo wytrzymała. Nie musisz też wydawać pieniędzy na kosztowne preparaty pielęgnacyjne. A komfort, jaki temu towarzyszy jest bezcenny!
Nie musisz narażać się na ból i powikłania – zabieg nie wymaga interwencji chirurga i jest zupełnie nieinwazyjny.
Jeśli wyłysienie dotyczy tylko części skóry głowy, możliwe jest uzupełnienie tylko tego fragmentu. Nie trzeba, jak w przypadku peruki zakrywać całej powierzchni głowy.
Nowe włosy są wykonane z naturalnych włosów lub wysokiej jakości włosów syntetycznych i są nieodróżnialne od naturalnego owłosienia – dotyczy to zarówno ich wyglądu, jak i faktury wyczuwalnej w dotyku.
Uzupełnienie ubytków jest za każdym razem wykonywane indywidualnie, tak, by było perfekcyjnie dopasowane do Twoich potrzeb.
Jeśli istnieje taka metoda na łysienie czy rzadkie włosy, dlaczego peruki w ogóle jeszcze są na rynku i tyle osób z nich korzysta? Odpowiedź na to pytanie jest prosta – nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że nie jest skazany na niedogodności związane z peruką! Ci, którzy skorzystali z IMD2G zwykle nie chwalą się zabiegiem… Fryzura wygląda tak naturalnie, że nikomu nie przychodzi do głowy, by choćby podejrzewać, że to osoba, która miała problemy z rzadkimi włosami.
.kb-row-layout-id_1cfe3d-96 > .kt-row-column-wrap{align-content:start;}:where(.kb-row-layout-id_1cfe3d-96 > .kt-row-column-wrap) > .wp-block-kadence-column{justify-content:start;}.kb-row-layout-id_1cfe3d-96 > .kt-row-column-wrap{column-gap:var(–global-kb-gap-md, 2rem);row-gap:var(–global-kb-gap-md, 2rem);max-width:var( –global-content-width, 1290px );padding-left:var(–global-content-edge-padding);padding-right:var(–global-content-edge-padding);padding-top:var(–global-kb-spacing-sm, 1.5rem);padding-right:0px;padding-bottom:var(–global-kb-spacing-sm, 1.5rem);padding-left:0px;grid-template-columns:minmax(0, 1fr);}.kb-row-layout-id_1cfe3d-96 > .kt-row-layout-overlay{opacity:0.30;}@media all and (max-width: 1024px){.kb-row-layout-id_1cfe3d-96 > .kt-row-column-wrap{grid-template-columns:minmax(0, 1fr);}}@media all and (max-width: 767px){.kb-row-layout-id_1cfe3d-96 > .kt-row-column-wrap{grid-template-columns:minmax(0, 1fr);}}
.kadence-column_9e5b1c-7f > .kt-inside-inner-col{padding-top:15px;padding-right:25px;padding-bottom:25px;padding-left:25px;}.kadence-column_9e5b1c-7f > .kt-inside-inner-col,.kadence-column_9e5b1c-7f > .kt-inside-inner-col:before{border-top-left-radius:0px;border-top-right-radius:0px;border-bottom-right-radius:0px;border-bottom-left-radius:0px;}.kadence-column_9e5b1c-7f > .kt-inside-inner-col{column-gap:var(–global-kb-gap-sm, 1rem);}.kadence-column_9e5b1c-7f > .kt-inside-inner-col{flex-direction:column;}.kadence-column_9e5b1c-7f > .kt-inside-inner-col > .aligncenter{width:100%;}.kadence-column_9e5b1c-7f > .kt-inside-inner-col{background-color:var(–global-palette2, #2B6CB0);}.kadence-column_9e5b1c-7f > .kt-inside-inner-col:before{opacity:0.3;}.kadence-column_9e5b1c-7f{position:relative;}@media all and (max-width: 1024px){.kadence-column_9e5b1c-7f > .kt-inside-inner-col{flex-direction:column;}}@media all and (max-width: 767px){.kadence-column_9e5b1c-7f > .kt-inside-inner-col{flex-direction:column;}}
.wp-block-kadence-advancedheading.kt-adv-heading_4f800e-94, .wp-block-kadence-advancedheading.kt-adv-heading_4f800e-94[data-kb-block=”kb-adv-heading_4f800e-94″]{text-align:center;font-weight:400;font-style:normal;}.wp-block-kadence-advancedheading.kt-adv-heading_4f800e-94 mark, .wp-block-kadence-advancedheading.kt-adv-heading_4f800e-94[data-kb-block=”kb-adv-heading_4f800e-94″] mark{font-style:normal;color:#f76a0c;padding-top:0px;padding-right:0px;padding-bottom:0px;padding-left:0px;}
Konsultacja z właścicielem Kliniki
.wp-block-kadence-advancedheading.kt-adv-heading_c6d31e-ee, .wp-block-kadence-advancedheading.kt-adv-heading_c6d31e-ee[data-kb-block=”kb-adv-heading_c6d31e-ee”]{text-align:center;font-style:normal;}.wp-block-kadence-advancedheading.kt-adv-heading_c6d31e-ee mark, .wp-block-kadence-advancedheading.kt-adv-heading_c6d31e-ee[data-kb-block=”kb-adv-heading_c6d31e-ee”] mark{font-style:normal;color:#f76a0c;padding-top:0px;padding-right:0px;padding-bottom:0px;padding-left:0px;}
Dowiedz się o najlepszych możliwościach rozwiązania swojego problemu z łysieniem. Specjalne, indywidualne konsultacje prowadzi właściciel kliniki – Ryszard Gzela.Umów się na rozmowę (połączoną z diagnozą stanu uwłosienia) w jednej z naszych siedzib, w Warszawie lub Bielsku-Białej.
.wp-block-kadence-advancedheading.kt-adv-heading_9f5ba2-ac, .wp-block-kadence-advancedheading.kt-adv-heading_9f5ba2-ac[data-kb-block=”kb-adv-heading_9f5ba2-ac”]{text-align:center;font-style:normal;}.wp-block-kadence-advancedheading.kt-adv-heading_9f5ba2-ac mark, .wp-block-kadence-advancedheading.kt-adv-heading_9f5ba2-ac[data-kb-block=”kb-adv-heading_9f5ba2-ac”] mark{font-style:normal;color:#f76a0c;padding-top:0px;padding-right:0px;padding-bottom:0px;padding-left:0px;}
UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ
.wp-block-kadence-advancedbtn.kb-btns_0b5644-5c{gap:var(–global-kb-gap-xs, 0.5rem );justify-content:center;align-items:center;}.kt-btns_0b5644-5c .kt-button{font-weight:normal;font-style:normal;}
.wp-block-kadence-advancedbtn .kb-btn_e961b4-26.kb-button, ul.menu .wp-block-kadence-advancedbtn .kb-btn_e961b4-26.kb-button{width:300px;}.wp-block-kadence-advancedbtn .kb-btn_e961b4-26.kb-button{color:var(–global-palette2, #2B6CB0);background:var(–global-palette9, #ffffff);font-size:14px;font-weight:bold;text-transform:uppercase;}.wp-block-kadence-advancedbtn .kb-btn_e961b4-26.kb-button:hover{color:var(–global-palette1, #3182CE);background:var(–global-palette9, #ffffff);}@media all and (max-width: 1024px){.kb-btn_e961b4-26.kb-button .kb-svg-icon-wrap{display:block;}}Zadzwoń pod numer33 811 24 69