Agnieszka ObstawskaStylisyta fryzur
Oklapnięte, szare, zniszczone – tak często wyglądają włosy po zimie. I wcale nie ma się co dziwić. Kosmykom nie służy przecież mróz, zimny wiatr, ani gruba, wełniana czapka. Dlatego po utopieniu Marzanny i pożegnaniu zimy, trzeba zabrać się za przywracanie włosów do formy. Sprawdź, jak pielęgnować włosy wiosną.
Piękne włosy – reaktywacja
Po zimie włosy potrzebują naszej szczególnej troski. Warto poświęcić im więcej czasu, by na nowo stały się gładkie, lśniące i pełne życia. Konieczne będą tutaj wszelkie zabiegi od zewnątrz, o których szerzej za chwilę, ale sprawdzą się też preparaty, które wzmocnią włosy od środka.
Możesz stosować suplementy diety, zawierające skrzyp polny czy pokrzywę. Świetnie sprawdzi się też dynia, a konkretnie jej pestki. Zrobiony z nich olej warto dodawać np. do sałatek. Można też jeść same pestki, które dzięki zawartości m. in. cynku, potasu czy witamin z grupy B, świetnie odżywiają włosy.
Niezależnie od długości włosów, po zimie koniecznie trzeba podciąć końcówki. Niestety, noszenie czapki, czy działanie zimnego wiatru i mrozu powoduje, że końcówki się rozdwajają i po prostu źle wyglądają. Najlepiej jak najszybciej umówić się na wizytę u fryzjera i obciąć minimum 2-3 centymetry.
Dobrą kondycję przywrócą włosom także kosmetyki. Ważne jednak, żeby były dobrane odpowiednio do problemu, z którym borykasz się po zimie.
Pielęgnacja włosów wiosną – kosmyki zniszczone i przesuszone
Po zimie włosy są szczególnie łamliwe i matowe, dlatego koniecznie trzeba im zafundować odpowiednią terapię. Kosmyki trzeba dobrze nawilżyć i odżywić. A oto jak konkretnie im pomóc:
1. Szampony
Najlepiej używać preparatów regenerujących z aminokwasami, miodem i różnymi olejami. Włosy umyj ciepłą (nie gorącą!) wodą, a do ostatniego płukania wykorzystaj chłodnym strumieniem wody – to pozwoli zamknąć łuski. Dzięki temu włosy będą bardziej gładkie i lśniące.
2. Odżywki
Dobrą odpowiedzią na pytanie o to, jak pielęgnować włosy wiosną jest odżywka. Nakładaj na włosy odżywkę o takich samych właściwościach, jak szampon. Dodatkowo przynajmniej dwa razy w tygodniu nałóż na włosy maskę regenerującą. Preparat rozprowadź na całej długości, szczególnie dokładnie w miejscach najbardziej zniszczonych. Zawiń włosy w folię i ręcznik, a następnie zostaw na pół godziny. Potem spłukucz.
3. Stylizacja
Włosy czeszemy metalowym grzebieniem, a to zapobiegnie ich elektryzowaniu się. Przy słabych i zniszczonych kosmykach najlepiej zrezygnować z suszarki – przynajmniej na jakiś czas. Dobrze jest też schować do szafy prostownicę i lokówkę, które także osłabiają i wysuszają włosy.
Pamiętaj, że każde zniszczone i przesuszone włosy można zregenerować. Wystarczą odrobina samozaparcia i konsekwencja. Już po kilku tygodniach na pewno zauważycie znaczącą poprawę.
Gdy fryzura przetłuszcza się
Włosy przetłuszczające się także są narażone na różne zimowe problemy. Kiedy nosimy grubą czapkę, gruczoły łojowe zaczynają pracować intensywniej. Dlatego wiosną trzeba im zafundować odpowiednią kurację:
1. Szampony
Najlepszym pomysłem na to, jak pielęgnować przetłuszczające się włosy wiosnąjest używanie preparatów zawierających ekstrakty z rzodkwi, pokrzywy, rozmarynu czy szałwii. Dobrze sprawdzą się delikatne szampony do częstego stosowania, które dodatkowo nie będą obciążać kosmyków.
2. Odżywki
Po każdym myciu należy zastosować odżywkę dla włosów przetłuszczających się. Nakładaj ją do połowy długości włosów, by nie narażać skóry głowy na dodatkowe przetłuszczenie. Można też zastosować płukanki np. z szałwii, które pomogą uporać się z tłustą głową.
3. Stylizacja
Włosy wysuszy naturalnie, a jeśli już musisz użyć suszarki, to wybieraj opcję chłodnego powietrza. Ponadto unikaj prostownic i lokówek, które dodatkowo wysuszają skórę głowy i tym samym pobudzają gruczoły łojowe do jeszcze cięższej pracy. Do stylizacji używaj lekkiej pianki, która nie będzie obciążać włosów, unikajc za to wszelkiego rodzaju wosków i past.
Jeśli zauważsz, że na skórze głowy pojawiły się żółtawa łuski, wybierz się do dermatologa. Prawdopodobnie dopadł Cię łupież tłusty, który wymaga specjalistycznego leczenia.
Gdy po zimie włosy wychodzą garściami
Nie zdziw się, że wiosną zaczną wypadać Ci włosy. To zupełnie normalne. Po zimie kosmyki są zmęczone, gorzej odżywione i zaczynają wychodzić. Gdy na szczotce zostaje 50-100 włosów dziennie, nie macie czym się martwić. To normalne. Jednak, gdy włosów wypada coraz więcej i trwa to przez dłuższy czas, może to być sygnał, że dzieje się coś złego. Co wtedy robić?:
1. Kup dobry szampon i odżywkę regenerującą włosy i ich cebulki.
Niezależnie od tego, jaki masz rodzaj włosów, koniecznie zadbaj też o swoją dietę. Na początku wspominaliśmy już o suplementach, ale warto też przestawić się na produkty zawierające witaminy (szczególnie z grupy B) i minerały (cynk, żelazo, potas, wapń). Wiadomo, zimą zwyczajowo jemy bardziej tłusto, bo organizm potrzebuje więcej energii do ogrzania się. Jednak wiosną warto mu dostarczyć więcej warzyw, owoców, ryb czy pełnoziarnistych zbóż.Jeśli włosy wypadają całymi garściami, wybierz się do dermatologa lub trychologa. Może się bowiem okazać, że przyczyną jest jakaś poważna choroba.
Stosowanie się do powyższych rad dotyczących pielęgnacji włosów wiosną sprawi, że Twoja fryzura będzie pięknie lśniła w promieniach wiosennego słońca. Kosmyki będą odżywione, pełne blasku i witalności. I tak ma przecież być!
.kb-row-layout-id_1cfe3d-96 > .kt-row-column-wrap{align-content:start;}:where(.kb-row-layout-id_1cfe3d-96 > .kt-row-column-wrap) > .wp-block-kadence-column{justify-content:start;}.kb-row-layout-id_1cfe3d-96 > .kt-row-column-wrap{column-gap:var(–global-kb-gap-md, 2rem);row-gap:var(–global-kb-gap-md, 2rem);max-width:var( –global-content-width, 1290px );padding-left:var(–global-content-edge-padding);padding-right:var(–global-content-edge-padding);padding-top:var(–global-kb-spacing-sm, 1.5rem);padding-right:0px;padding-bottom:var(–global-kb-spacing-sm, 1.5rem);padding-left:0px;grid-template-columns:minmax(0, 1fr);}.kb-row-layout-id_1cfe3d-96 > .kt-row-layout-overlay{opacity:0.30;}@media all and (max-width: 1024px){.kb-row-layout-id_1cfe3d-96 > .kt-row-column-wrap{grid-template-columns:minmax(0, 1fr);}}@media all and (max-width: 767px){.kb-row-layout-id_1cfe3d-96 > .kt-row-column-wrap{grid-template-columns:minmax(0, 1fr);}}
.kadence-column_9e5b1c-7f > .kt-inside-inner-col{padding-top:15px;padding-right:25px;padding-bottom:25px;padding-left:25px;}.kadence-column_9e5b1c-7f > .kt-inside-inner-col,.kadence-column_9e5b1c-7f > .kt-inside-inner-col:before{border-top-left-radius:0px;border-top-right-radius:0px;border-bottom-right-radius:0px;border-bottom-left-radius:0px;}.kadence-column_9e5b1c-7f > .kt-inside-inner-col{column-gap:var(–global-kb-gap-sm, 1rem);}.kadence-column_9e5b1c-7f > .kt-inside-inner-col{flex-direction:column;}.kadence-column_9e5b1c-7f > .kt-inside-inner-col > .aligncenter{width:100%;}.kadence-column_9e5b1c-7f > .kt-inside-inner-col{background-color:var(–global-palette2, #2B6CB0);}.kadence-column_9e5b1c-7f > .kt-inside-inner-col:before{opacity:0.3;}.kadence-column_9e5b1c-7f{position:relative;}@media all and (max-width: 1024px){.kadence-column_9e5b1c-7f > .kt-inside-inner-col{flex-direction:column;}}@media all and (max-width: 767px){.kadence-column_9e5b1c-7f > .kt-inside-inner-col{flex-direction:column;}}
.wp-block-kadence-advancedheading.kt-adv-heading_4f800e-94, .wp-block-kadence-advancedheading.kt-adv-heading_4f800e-94[data-kb-block=”kb-adv-heading_4f800e-94″]{text-align:center;font-weight:400;font-style:normal;}.wp-block-kadence-advancedheading.kt-adv-heading_4f800e-94 mark, .wp-block-kadence-advancedheading.kt-adv-heading_4f800e-94[data-kb-block=”kb-adv-heading_4f800e-94″] mark{font-style:normal;color:#f76a0c;padding-top:0px;padding-right:0px;padding-bottom:0px;padding-left:0px;}
Konsultacja z właścicielem Kliniki
.wp-block-kadence-advancedheading.kt-adv-heading_c6d31e-ee, .wp-block-kadence-advancedheading.kt-adv-heading_c6d31e-ee[data-kb-block=”kb-adv-heading_c6d31e-ee”]{text-align:center;font-style:normal;}.wp-block-kadence-advancedheading.kt-adv-heading_c6d31e-ee mark, .wp-block-kadence-advancedheading.kt-adv-heading_c6d31e-ee[data-kb-block=”kb-adv-heading_c6d31e-ee”] mark{font-style:normal;color:#f76a0c;padding-top:0px;padding-right:0px;padding-bottom:0px;padding-left:0px;}
Dowiedz się o najlepszych możliwościach rozwiązania swojego problemu z łysieniem. Specjalne, indywidualne konsultacje prowadzi właściciel kliniki – Ryszard Gzela.Umów się na rozmowę (połączoną z diagnozą stanu uwłosienia) w jednej z naszych siedzib, w Warszawie lub Bielsku-Białej.
.wp-block-kadence-advancedheading.kt-adv-heading_9f5ba2-ac, .wp-block-kadence-advancedheading.kt-adv-heading_9f5ba2-ac[data-kb-block=”kb-adv-heading_9f5ba2-ac”]{text-align:center;font-style:normal;}.wp-block-kadence-advancedheading.kt-adv-heading_9f5ba2-ac mark, .wp-block-kadence-advancedheading.kt-adv-heading_9f5ba2-ac[data-kb-block=”kb-adv-heading_9f5ba2-ac”] mark{font-style:normal;color:#f76a0c;padding-top:0px;padding-right:0px;padding-bottom:0px;padding-left:0px;}
UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ
.wp-block-kadence-advancedbtn.kb-btns_0b5644-5c{gap:var(–global-kb-gap-xs, 0.5rem );justify-content:center;align-items:center;}.kt-btns_0b5644-5c .kt-button{font-weight:normal;font-style:normal;}
.wp-block-kadence-advancedbtn .kb-btn_e961b4-26.kb-button, ul.menu .wp-block-kadence-advancedbtn .kb-btn_e961b4-26.kb-button{width:300px;}.wp-block-kadence-advancedbtn .kb-btn_e961b4-26.kb-button{color:var(–global-palette2, #2B6CB0);background:var(–global-palette9, #ffffff);font-size:14px;font-weight:bold;text-transform:uppercase;}.wp-block-kadence-advancedbtn .kb-btn_e961b4-26.kb-button:hover{color:var(–global-palette1, #3182CE);background:var(–global-palette9, #ffffff);}@media all and (max-width: 1024px){.kb-btn_e961b4-26.kb-button .kb-svg-icon-wrap{display:block;}}Zadzwoń pod numer33 811 24 69